вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 47
home Вести

Мисајловски: Доаѓа крајот на сите премрежја и понижувања, заеднички да се сплотиме и да се избориме за подобри времињa и победничка Македонија

Мисајловски: Доаѓа крајот на сите премрежја и понижувања, заеднички да се сплотиме и да се избориме за подобри времињa и победничка Македонија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски преку статус на Фејсбук вели дека Македонија мора да се издигне и да почне да чекори цврсто и стабилно.

-Република Македонија мора да се издигне и да почне да чекори цврсто и стабилно. Доаѓа крајот на сите премрежја и понижувања. Заеднички да се сплотиме и да се избориме за подобри времињa и победничка Македонија, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Република Македонија мора да се издигне и да почне да чекори цврсто и стабилно. Доаѓа крајот на сите премрежја и…

Gepostet von Vlado Misajlovski am Dienstag, 16. Juni 2020

 

Локални избори 2021