вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 160
home Вести

Мисајловски до Владата: Со ваш ЧЕКАН по глава си удирате, а што е најважно удирате по здравјето на сите граѓани

Мисајловски до Владата: Со ваш ЧЕКАН по глава си удирате, а што е најважно удирате по здравјето на сите граѓани

Во колку часот е аплаузот за владата ??? Не само што како власт предизборно вршите поткуп, не само што не ги почитувате мерките што впрочем на еден куп прес-конференции дневно ги најавувате, туку јасно е дека само ви е важен вашиот личен ПР и ништо друго, обвинува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

„Очигледно е дека за здравјето на граѓаните и нацијата ама баш ич гајле не ви е и нема да ви биде зашто партијата ви е поважна од државата.

Додека трае забраната за јавни собири, вие се “грижите” за ефикасно ширење на вирусот.

Со ваш ЧЕКАН по глава си удирате, а што е најважно удирате по здравјето на сите граѓани. Дно“!!! – пишува тој.

Коронавирус