понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Мисајловски до СДСМ: Не сте вие на прав пат, туку вас ви е утната трасата

Мисајловски до СДСМ: Не сте вие на прав пат, туку вас ви е утната трасата

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за транспорт и врски, Владо Мисајловски се огласи на социјалните мрежи по признанието на претседателот на комисијата за транспорт и врски на СДСМ Благој Бочварски кој истакна дека трасата на патот Кичево- Охрид не била промашена.

-ПУ ПУ НЕ ВАЖИ !!! Се што говоревте испадна дека е лага…… Не сте вие на прав пат туку вас ви е утната трасата.., пишува Мисајловски на Фејсбук.

Коронавирус