недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 6
home Вести

Мисајловски: Деновите на ненародната власт и се избројани

Мисајловски: Деновите на ненародната власт и се избројани

Денеска заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Дарко Костовски и Борче Илиевски ги посетивме и жителите на победничко Горно Оризари, со кои ја посетивме и црквата “Св. Петка”.

Жителите на Горно Оризари велат дека со нетрпение го чекаат денот кога ќе го заокружат бројот 14 и ќе го стават крајот на СДСМ и Заев.

Не посакуваат никогаш повеќе да се повтори ваква власт, бидејќи овие луѓе не само што го осиромашија македонскиот народ, туку и го понижија.

Деновите на ненародната власт и се изброени.

Доаѓа #ОбноватаНаМакедонија!

На 15-ти јули победува ВМРО-ДПМНЕ,
победува Македонија!
Обновата доаѓа! ??
#ИсправиСеМакедонијо #Заокружи14

ЕУРО 2020

Македонија