вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 84
home Вести

Mисајловски: Дали за вас оваа ситуација е нормална?

Mисајловски: Дали за вас оваа ситуација е нормална?

Со новата бројка од 62 заразени, нормално ли е Спасовски да истрча утрово со изјава дека избори мора да има на 5 јули, прашува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски.

Во продолжение Ви го пренесуваме неговиот Фејсбук статус:

Дали за вас оваа ситуација е нормална ?

Со новата бројка од 62 заразени, нормално ли е Спасовски да истрча утрово со изјава дека избори мора да има на 5 јули?

Дали е нормално неговиот шеф Заев и нивното едноумие што инсистираа денеска дека треба и мора да се продолжат изборните денови за да тераме кампања ?

Дали изјавите дека е последна вонредна ситуација ќе биде последна бидејќи лицитирате со датуми за избори или во се ќе терате политиканство, а ќе се правите дека се грижите за здравјето на народот ?

Што се обидувате да направите, дали има еден разумен во таа партија да ве освести што правите и каде сте тргнале ?

Вие од власта ниту знаете што правите ниту знаете каде терате!!!

Ви посакувам добро здравје на сите вас и вашите семејства што имате симптоми на вирусот и пак ќе повторам дека оваа борба треба да ја водиме сите заедно и сплотени, а не со политика и политиканство.

Разум пред се и здравје над се !!!!