петок, 10. јули 2020. Вести денес: 170
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Пехчево

home Вести

Мисајловски бара оставки од СДСМ: За пусти фотелји и гласови, во пик на епидемија, ја втурнавте цела држава во опасност!

Мисајловски бара оставки од СДСМ: За пусти фотелји и гласови, во пик на епидемија, ја втурнавте цела држава во опасност!

Доста е, ОСТАВКИ ВЕДНАШ. Дали сте свесни дека СДСМ е нов кластер за пренесување на вирусот?!?!-посочува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

Неговиот Фејсбук статус следува во продолжение:

„За пусти фотелји и гласови во пик на епидемија ја втурнавте цела држава во опасност, дали сте свесни !?

Цела изборна единица 2 ја поминавте да делите флаери, брашно и компири, без разум дали ќе придонесете да се шири вирусот, настрана отворениот поткуп на избирачите?

Дали за вас е ова новата нормална ненормалност !?!

Дали Спасовски вчера од Куманово со сите кандидати што истрча да бара избори повторно ќе замине во изолација? Црн понеделник во Македонија.

Ви посакувам добро здравје на сите вас и на вашите семејства и ви посакувам да ве води разумот и да го оставите политиканството барем во овие мигови.

Најнови вести

Парламентарни избори 2020