сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 30
home Вести

Мисајловски: Ако се сака се се може, ВМРО-ДПМНЕ гласаше за законите кои се поврзани со ковид мерките и помошта за стопанството

Мисајловски: Ако се сака се се може, ВМРО-ДПМНЕ гласаше за законите кои се поврзани со ковид мерките и помошта за стопанството

ВМРО-ДПМНЕ даде поддршка за законите кои се поврзани со ковид мерките и помошта за стопанството, објави на својата Фејсбук страница пратеникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски.

-Ако се сака се се може !!!

ВМРО-ДПМНЕ даде поддршка за законите кои се поврзани со ковид мерките и помошта за стопанството.

Сега е се јасно дека власта нема кворум, а ВМРО -ДПМНЕ Е СЕКОГАШ на страната на народот, пишува Мисајловски.