петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

Мисајловски: Ако Бугарите влезат во нашиот Уставот, зошто Македонците да не влезат во бугарскиот Устав

Мисајловски: Ако Бугарите влезат во нашиот Уставот, зошто Македонците да не влезат во бугарскиот Устав

Ако Бугарија бара, Бугарите да влезат во нашиот Устав, зошто тогаш Македонците да не влезат во бугарскиот Устав, рече во емисијата „Заспиј ако можеш“ потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

-Има луѓе кои што се чуствуваат како Македонци во Бугарија. Но тоа прашање знаете како, стана една енигма, да не можете да зборите дека има Мекдонци во Бугарија. Па да има! Не треба да се срамиме од тоа. Ние не треба тие луѓе да ги запоставиме, истакна Мисајловски.

Тој потенцираше дека тој имал многу средби во минатото со луѓе од таму кои се борат за своите права

Најнови вести

Коронавирус