четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 47
home Вести

Минусни температури, сонце и дожд: Еве какво време не очекува до крајот на месец март, особено прочитајте дали ќе имаме и снег

Минусни температури, сонце и дожд: Еве какво време не очекува до крајот на месец март, особено прочитајте дали ќе имаме и снег

Месец март ни носи речиси непредвидливо пролетно време.

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност и со слаба магла по одделни котлини. Попладне облачноста ќе се зголеми и на места ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Во вторник времето ќе биде променливо облачно со локален дожд, на планините снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Во среда времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во четврток времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

До крајот на месецот не очекува малку сонце, малку дожд, но не и снег, погледнете:

 

Најнови вести

Коронавирус