понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 159
home Вести

Министрите на седница на Владата ќе потпишат Кодекс за етичко однесување

Министрите на седница на Владата ќе потпишат Кодекс за етичко однесување

Владата денеска ќе ја одржи седмата седница, на која министрите ќе потпишат Кодекс за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции именувани од Владата.

Како што соопшти владината прес-служба, ќе се обратат претседателот на Владата Зоран Заев и вицепремиерот за борба против корупција, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски.

Почетокот на седницата е во 12 часот, а за заклучоците ќе биде соопштено по нејзиното завршување.

Коронавирус