петок, 14. август 2020. Вести денес: 153
home Вести

„Министре Филипче, нит одговоривте зрело, нит навремено, нит ефикасно!“

„Министре Филипче, нит одговоривте зрело, нит навремено, нит ефикасно!“

Здравство – Македонија на  фејсбук статус објавија видео од Венко Филипче за кое тие пишуваат дека повеќе од јасно е дека Филипче манипилира со народот.

-За еден месец имаме прeку 5000 новозаболени од ковид-19, само вчера имаме нови 205 позитивни на ковид-19, а Венко Филипче си брка пропаганда за избори!, пишува на фејсбук статусот на Здравство – Македонија.

Целосното видео погледнете го во продолжение.

Коронавирус