сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 78
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Вести

Министерството за правда бара санкционирање на напаѓачите на Јанакиески и Ристовски, но и на оние кои тоа не го спречиле

Министерството за правда бара санкционирање на напаѓачите на Јанакиески и Ристовски, но и на оние кои тоа не го спречиле

Министерството за правда најостро го осудува вербалниот, а потоа и физичкиот инцидент во КПУ Затвор – Скопје.

Од таму велат дека очекуваат санкционирање на сторителите на насилство, но и на сите оние кои не презеле мерки за спречување на вакви ситуации.

Воедно, од Министерството, бараат и очекуваат сите надлежни институции да одговорат на највисоко професионално ниво во расветлувањето на денешниот настан.

Парламентарни избори 2020