петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Министерството за одбрана на привремени вработувања ќе потроши 200 илјади евра

Министерството за одбрана на привремени вработувања ќе потроши 200 илјади евра

Министерството за одбрана – сектор за логистика распиша тендер за ангажирање на лица преку приватна агенција за вработување. Проценетата вредност на договорот со ДДВ е 12.000.000 денари или околу 200 илјади евра.

Огласот е објавен на 7 мај, а крајниот датум за поднесување на понуди е 6 јуни.

Најнови вести

Коронавирус