петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 155
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лозово

home Вести

Министерството за надворешни работи на Македонија без Македонец!

Министерството за надворешни работи на Македонија без Македонец!

Фатмире Исаку од редовите на ДПА, ќе биде заменик министер во Министерството за надворешни работи, а информацијата за ТВ21 ја потврди лидерот на Демократската партија на Aлбанците, Мендух Тачи.

Прв човек во македонското МНР е Бујар Османи, кадар на ДУИ.

 

 

Коронавирус