вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 12
home Вести

Министерот Николоски демантира дека негов роднина бил фатен во обид за шверц

Министерот Николоски демантира дека негов роднина бил фатен во обид за шверц

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски најостро ги демантира информациите изнесени во медиумите дека негов прв братучед е фатен во обид за шверц.

„Дека станува збор за лажни и неточни информации и обид да се изманипулира јавноста, се гледа од самите текстови во кои што не се посочува никакво име, каде и кога се случил настанот, туку само наводна роднинска врска. Јасна е целта да се оцрни и дискредитира името и успешната работа на министерот Николовски, во период кога како никогаш во изминатите 11 години, навреме и неселективно се исплаќаат субвенциите за земјоделците, се носат развојни мерки и крупни проекти за развој на македонското земјоделство, се вели во демантот.

Коронавирус