четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 35
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Вести

Министерот Филипче најави уште една прес-конференција за коронавирусот

Министерот Филипче најави уште една прес-конференција за коронавирусот

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска (понеделник, 09.03.2020 година), во 16:30 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата.

Се очекува да информира за состојбата со коронавирусот во Македонија.

Денес, на претходната прес-конференција, тој информираше дека директорка на скопска клиника е позитивна на коронавирус.

Парламентарни избори 2020