понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 67
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Министерот Филипче го посети пациентот на кој му беше трансплантирано срце

Министерот Филипче го посети пациентот на кој му беше трансплантирано срце

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, во моментов е во посета на пациентот, на кој му беше трансплантирано срце.

Синоќа, за првпат во нашата земја е изведена трансплантација на срце, односно трансплантација од починат донор.

Коронавирус