среда, 22. март 2023. Вести денес: 194
home Вести

Министерот Филипче ги укинува приоритетните упати

Министерот Филипче ги укинува приоритетните упати

Приоритетните упати заминуваат во историјата, објави Канал 5.

Министерот за здравство Венко Филипче најави промени во системот „Мој термин“. За него со промените во системот може да се контролираат резервите на лекови и инсулинот.

Минатиот петок системот „Мој термин“ беше во прекин. Матичните доктори и пациенти реагираа на застојот, а најголем проблем е добивањето термин на докторите.

loading...