петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 153
home Вести

Министерката Царовска со шал Гучи кој чини стотици евра

Министерката Царовска со шал Гучи кој чини стотици евра

Министерката за образование, Мила Царовска, денес имаше густа агенда. Во рамките на разговорите за реформа на образовниот процес во земјата, таа најпрво се сретна со претседателот на Синдикатот за образование, наука и култура во земјата, Јаким Неделков, како и со други претставници на синдикатот.

Царовска потоа се состана со претседателот на Заедницата на единиците на локалната самоуправа во Република Северна Македонија, Петре Шилегов, како и со други претставници, од каде доби поддршка за реформа на образовниот процес на локално ниво, пренесува Алсат.

Но, она што се истакна при презентацијата на министерот, е шалот на луксузната марка „Гучи“. По кратко пребарување на Интернет, може да се заклучи дека овој модел што денес го носеше министерката Царовска чини од 260 до 300 евра.

Според ДКСК, Царовска пред стапувањето на функција, во 2020 година има пријавено имот вреден 2.683.742 евра. Сепак, имајќи предвид дека во нашата земја има многу фалсификувани производи на луксузни брендови и црниот пазар работи слободно, можно е и оваа марама да е копија од оригиналот.

Коронавирус