четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Минирање на патот Кичево-Охрид, сообраќајот во прекин

Минирање на патот Кичево-Охрид, сообраќајот во прекин

АМСМ информра дека денеска поради изведување на градежни активности (минирање) на патниот правец А2 Кичево – Охрид, делница Пресека – Песочан кај с.Врбјани, ќе има привремени прекини на сообраќајот од 15 до 20 минути.

Прекинот ќе биде во период од 12:00 – 15:00 часот.

Коронавирус