четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 158
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

Минирање на патот Кичево – Охрид, сообраќајот во прекин

Минирање на патот Кичево – Охрид, сообраќајот во прекин

Г.П. Илинден – Струга известува дека на ден 06.05.2020 (среда), на патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – с.Врбјани, помеѓу 10.00 – 13.00ч. сообраќајот ќе биде во прекин во период од 15 – 20 минути поради изведување градежни работи на пат (минирање).

Коронавирус