четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Минирање на делница од патниот правец Градско – Прилеп меѓу 10 и 16 часот

Минирање на делница од патниот правец Градско – Прилеп меѓу 10 и 16 часот

Мактек ДООЕЛ денеска од 10 до 16 часот ќе изврши минирање на патниот правец Градско – Прилеп, делница Фариш – Дреново, од км 1+600 до км 2+000, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

АМСМ информира дека утрово сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата. 

Најнови вести

Коронавирус