четврток, 23. март 2023. Вести денес: 0
home Вести

Минимално поевтинување на струјата, најави Комисијата за енергетика

Минимално поевтинување на струјата, најави Комисијата за енергетика

Ќе има минимално намалување на цената на струјата, најавуваат од Регулаторната комисија за енергетика.

Подготвителната седница за цената на електричната енергија е закажана за утре, по што е најавена прес-конференција на која претставници на РКЕ ќе објават колкаво ќе биде намалувањето.

loading...