петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 201
home Вести

Милошовски: Зоран Заев треба кривично да одговара!

Милошовски: Зоран Заев треба кривично да одговара!

Зоран Заев треба кривично да одговара!

Овој неурамнотежен политичар на 1 јуни рече дека “вирусот слабее во неговиот ефект” и со тоа ги изманипулира граѓаните и го релативизираше ризикот од пандемијата, со единствена цел да прикаже лажна “нова нормалност” за да диктира датум за избори.

Во меѓувреме ни се случија нови 1580 заразени, и за жал уште 40 нови починати од Ковид-19. Има ли човечност во овој лик?
Никогаш повеќе “вирусот” Зоран Заев!

Фејсбук статус на Антонио Милошовски од ВМРО-ДПМНЕ.

Локални избори 2021