сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 28
home Вести

Милошоски: Зошто владата на Заев не ја следи Црна Гора во санкциите кон Русија?

Милошоски: Зошто владата на Заев не ја следи Црна Гора во санкциите кон Русија?

Испратив две пратенички прашања во пишана форма, до Заев и Османи, и двете поврзани со тоа дали Македонија има усогласена заедничката надворешна и безбедносна политика со ЕУ, во однос на европските санкции кон Русија и Турција.

-Собранието и јавноста треба да бидат информирани за овие теми во контекст на блокираните евроинтеграции, пишува во својата Фејсбук објава пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ АНтонјо Милошоски.

Коронавирус