среда, 8. декември 2021. Вести денес: 60
home Вести

Милошоски: За државата е добро ВМРО-ДПМНЕ да се консолидра и да има јасен курс на движење

Милошоски: За државата е добро ВМРО-ДПМНЕ да се консолидра и да има јасен курс на движење

За партијата е добро и за државата е добро ВМРО-ДПМНЕ да се консолидра да има еден јасен курс на движење, опозиционен и тоа мислам дека ќе биде корисно и за власта. Во секој случај овој ден е еден симболичен празник кој што тоа треба и да го покаже, вели пратеникот Антонио Милошоски во изјавата дадена на прославата по повод Денот на македонската револуционерна борба во МНТ.

 

Коронавирус