вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 35
home Вести

Милошоски: Власта се обидува можното недобивање на датум за преговори кое што го насетува да го сподели како одговорност не само нивна туку и на опозицијата

Милошоски: Власта се обидува можното недобивање на датум за преговори кое што го насетува да го сподели како одговорност не само нивна туку и на опозицијата

Антонио Милошоски пратеник од редовите на ВМРО ДПМНЕ во вечерашната емисија на ТВ 24 кажа дека власта се обидува да можното недобивање на датум за преговори кое што го насетува да го сподели како одговорност со опозицијата.

– Значи имаме три различни изјави, премиерот Заев вика дека лани добивме датум, Вице премиерот Османи вика годинава ќе добиеме датум , а Хан вика ќе имаме подготвителна фаза па за следната година може да се очекува датум. Милошоски кажа дека јавноста не знае кој е во право и дека наскоро тоа ќе се дознае.

Коронавирус