недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 82
home Вести

Милошоски: Владејачкото мнозинство одби да се разгледува точката утврдување на националните позиции за македонско-бугарските односи

Милошоски: Владејачкото мнозинство одби да се разгледува точката утврдување на националните позиции за македонско-бугарските односи

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска преку видео обраќање на Фејсбук од собранието на Македонија вели дека со 4 гласа ЗА и 5 гласа против владеачкото мнозинство СДСМ и ДУИ го одби предлогот на Комисијата за надворешна политика да се разгледува точката утврдување на национални позиции за македонско-бугарските односи во контекст на европските интеграции.

Тој своето обраќање го сподели и на Фејсбук.

-Комисија за надворешна политика- предлог точка за национален консензус македонско-бугарските односи во контекст на ЕУ интеграциите, стои во неговото видео обраќање кое можете да го погледнете во продолжение.

Коронавирус