вторник, 21. мај 2019. Вести денес: 117
home Вести

Милошоски со прашање до Анѓушев: Кога ќе почне проектот поврат на 15% ДДВ што го вети Заев

Милошоски со прашање до Анѓушев: Кога ќе почне проектот поврат на 15% ДДВ што го вети Заев

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски при гостувањето на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во емисијата „Само Вистина“, ја искористи приликата и онлајн му постави прашање на Анѓушев.

Ова на својот фејсбук профил го објави пратеникот Милошоски.