петок, 20. мај 2022. Вести денес: 152
home Вести

Милошоски: Што не ги казни судот сега адвокатите на Сињора Катица?

Милошоски: Што не ги казни судот сега адвокатите на Сињора Катица?

„Што не ги казни или приведе сега судот двајцата адвокати на Катица Јанева“, прашува Антонио Милошоски, откако денешното судење за „Рекет“ се одложи поради болест на двајцата застапници на специјалната обвинителка.

-Двајцата адвокати на Катица координано се разболеа во ист ден. Шо не ги казни судот сега или да се закани дека ке ги приведе, плус дека ќе И назначи на Сињора Катица адвокат по службена должност? Или тоа само за адвокати во “предметите” на СЈО што ги нарачува лицето З.З, пишува Милошоски.

Најнови вести

Коронавирус