сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 33
home Вести

Милошоски: Шилегов повика посебните единици на МВР и АРМ, откри мочани пелени и го спаси Скопје

Милошоски: Шилегов повика посебните единици на МВР и АРМ, откри мочани пелени и го спаси Скопје

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, на својот Фејсбук профил ги коментира синоќешните случувања во Скопје.

-Ова е таа историска вечер кога ШилегOFF повика посебните единици на МВР и АРМ, откри мочани пелени и го спаси Скопје, напиша Милошоски.

Тој коментира дека со оваа акција се докажа дека спремни сме за НАТО 102%.

Најнови вести

Коронавирус