петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 56
home Вести

Милошоски: Секој кој ги разоткрива аферите на крими-владеењето на кланот Заеви ќе биде неосновано обвинет

Милошоски: Секој кој ги разоткрива аферите на крими-владеењето на кланот Заеви ќе биде неосновано обвинет

Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил објави статус во кој напиша дека секој без разлика дали е новинар, политичар или стопанственик, се соочува со ризикот да биде неосновано обвинет доколку ги разоткрива аферите на кланот Заеви.

Во продолжение може да го прочитате неговиот целосен статус.

„Обвинителството продолжува да биде алатка за притисок на власта кон неистомислениците.
Секој опонент на политиката на кланот Заеви кој ги разоткрива аферите на нивното крими-владеење, без разлика дали е новинар, политичар или стопанственик, се соочува со ризикот да биде неосновано обвинет, со цел да биде заплашен, а политичките прогони служат како параван зад кој ќе се кријат актуелните рекети, афери и организиран криминал на власта.
Но, се ќе има свој крај, вклучително и политичката злоупотребата на обвинители и судии од страна на власта на Заев.“

Коронавирус