понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 152
home Вести

Милошоски: СДСМ лаже дека во Законот за заштита од заразни болести предлага мерки за борба против Ковид 19

Милошоски: СДСМ лаже дека во Законот за заштита од заразни болести предлага мерки за борба против Ковид 19

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека СДСМ лаже дека во Законот за заштита од заразни болести предлага мерки за борба против Ковид19 пандемијата.

-Еве потврда дека СДСМ лаже дека во Законот за заштита од заразни болести предлага мерки за борба против Ковид19 пандемијата. Прочитајте сами:
Нема ниту една мерка за хроничните болни.
Ниту една мерка за зајакнување на државните здравствени институти за тестирање на населението.
Нема мерка за поддршка на медицинскиот персонал и ургентна дополнителна обука и едукација.
Нема мерка за поефтино тестирање на пензионерите како поризична категорија.
Нема мерка за широк опфат на тестирање на општините со поголем број на заразени, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Еве потврда дека СДСМ лаже дека во Законот за заштита од заразни болести предлага мерки за борба против Ковид19…

Posted by Antonio Miloshoski on Thursday, October 22, 2020

Најнови вести

Коронавирус