понеделник, 3. август 2020. Вести денес: 91
home Вести

Милошоски објави видео во кое Боки 13 зборува за Заев: Обвинителке Рускоска, слушнете внимателно кој е главниот во „Рекет“

Милошоски објави видео во кое Боки 13 зборува за Заев: Обвинителке Рускоска, слушнете внимателно кој е главниот во „Рекет“

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски сподели видео со изјава од Боки 13 дадена на  конститутивната седница на невладината организација Меѓународен сојуз Скопје во 2017 година.

Објавувајќи дел од обраќањето на Бојан Јовановски, Милошоски апелира до обвинителката Вилма Рускоска внимателно да процени кој всушност е главен во аферата и случајот „Рекет“.

-Почитувана обвинителке Рускоска, слушнете го внимателно Боки 13 и проценете кој би можел да е главниот во хиерархијата на мега скандалот „Рекет” и мрежата на Меѓународниот сојуз во периодот од мај 2017-2019 година, порача Милошоски.

Коронавирус