петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Милошоски: Не се отвора истрага за Дончев бидејќи може да стигнат до Заев и Тодоров

Милошоски: Не се отвора истрага за Дончев бидејќи може да стигнат до Заев и Тодоров

Антонијо Милошоски, кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во интервју во Само вистина во Канал 5 вели дека не се покренува истрага за поранешниот директор на ФЗОМ Ден Дончев бидејќи таа може да стигне до претседателот на СДСМ ЗОран Заев и поранешниот министер Никола Тодоров.

Цела јавност знае дека не се покренува истрага за Ден Дончев затоа што таа истрага може да стигне и до Зоран Заев и до Никола Тодоров поранешниот министер и на таа истрага може да се види дека некоја бил рекетиран на месечна основа и дека не кој мора да носи цел куфер со пари до Струмица за да нема постапка, смета Милошоски.

Милошоски нагласи дека Јавното обвинителство, а претходно и Специјалното јавно обвинителство се политичка алатка за Заев да може да рекетира, да уценува или да деградира политички неистомисленици.

Јавното обвинителство во моментот како и СЈО претходно се само политичка алатка за Зоран Заев да изрекетира сопственици, или да уцени, или да деградира политички неистомисленици, рече Милошоски.

Коронавирус