четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 100
home Вести

Милошоски најави протест на ВМРО-ДПМНЕ утре пред МНР

Милошоски најави протест на ВМРО-ДПМНЕ утре пред МНР

📌Утре на протест пред МНР, од 15 до 17 часот. Доста е од тајните преговори кои во Софија ги води другарот на Заев, Бучковски, за дополнителни анекси на штета на Македонија❗
⚠️Јавноста има право на отчетност на владините министри пред јавноста и Собранието за сите битни надворешно-политички прашања!

Најнови вести

Коронавирус