среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 1
home Вести

Милошоски на средба со сенаторот Мајк Ли и конгресменот Мајк Дол во Вашингтон

Милошоски на средба со сенаторот Мајк Ли и конгресменот Мајк Дол во Вашингтон

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот Фејбсук профил сподели статус од средбата со сенаторот Мајк Ли и конгресменот Мајк Дол во Вашингтон.

-Во Вашингтон имавме многу корисна средба со сенаторот Мајк Ли и конгресменот Мајк Дол; тема: македонско-американските односи и состојбите во Југоисточна Европа, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус