понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 154
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Милошоски на средба со Рускоска, ќе носи „бомби“ за Заев

Милошоски на средба со Рускоска, ќе носи „бомби“ за Заев

Пратеникот Антонио Милошоски  денеска од девет часот е на средба со шефицата на Јавното обвинителство за организиран криминал, Вилма Русковска.

Средбата со обвинителката е на иницијатива на Милошоски  откако тој минатата недела во Собранието објави снимени разговор помеѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев и други лица во кој што се разговара за тоа како се финансирала телевизијата на Бојан Јовановски, кој е првообвинител во предметот „Рекет“.

Милошоски тврди дека снимката му е доставена од лице укажувач.

Коронавирус