вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 141
home Вести

Милошоски: Македонија речиси е на врвот според стапката на смртност од коронавирус во Европа

Милошоски: Македонија речиси е на врвот според стапката на смртност од коронавирус во Европа

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук објави многу загрижувачки податоци за КОВИД -19.

-Многу загрижувачки податоци за Ковид19, особено што стапката на смртност во Македонија е меѓу највисоките во Европа:
+628 случаи денес (тоа се високи 28% од бројот на тестираните)
+15 починати во последните 24ч.
7.399 активни случаи (27.827 вкупно)
949 починати
453 стапка на смртност на 1мил. жители, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Многу загрижувачки податоци за Ковид19, особено што стапката на смртност во Македонија е меѓу највисоките во…

Posted by Antonio Miloshoski on Tuesday, October 27, 2020

Коронавирус