сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 74
home Вести

Милошоски: Македонија на дното по бројот на странски ивестиции во регионот

Милошоски: Македонија на дното по бројот на странски ивестиции во регионот

Република Македонија за периодот во првата половина од оваа година се наоѓа на дното по бројот на странски инвестиции со само 122.000.000 евра, пишува на својата Фејсбук страница пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски.

-Странски директни инвестиции #FDI,
1во полугодие 2020г., Македонија на дното:
Србија 1.480.000.000€
Албанија 454.000.000€
Бугарија 263.000.000€
Македонија 122.000.000€, објави Милошоски.

Странски директни инвестиции #FDI, 1во полугодие 2020г., Македонија на дното:Србија 1.480.000.000€Албанија 454.000.000€Бугарија 263.000.000€Македонија 122.000.000€

Gepostet von Antonio Miloshoski am Donnerstag, 8. Oktober 2020

Коронавирус