понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 120
home Вести

Милошоски: Кој од замениците министри на Заев како инспектор ги злоупотребил своите овластувања и бил осуден?

Милошоски: Кој од замениците министри на Заев како инспектор ги злоупотребил своите овластувања и бил осуден?

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук прашува „Кој од замениците министри предложени од Заев своевремено како инспектор ги злоупотребил своите овластувања и побарал/зел парични средства од стопанственик во неговата општина, за што бил и осуден“?

-Не толку тешка тема за истражување на новинарите:
– Кој од замениците министри предложени од Заев своевремено како инспектор ги злоупотребил своите овластувања и побарал/зел парични средства од стопанственик во неговата општина, за што бил и осуден? Дали таквите кадри се моралната поука на владата во борбата против корупцијата и дали до утре можеби овој предлог за заменик министер ќе биде повлечен?, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Не толку тешка тема за истражување на новинарите:
– Кој од замениците министри предложени од Заев своевремено како…

Posted by Antonio Milososki on Monday, September 21, 2020

Коронавирус