недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home Вести

Милошоски: Караџовски наместо лекар со интегритет и етика, денес е само фигура во бел мантил

Милошоски: Караџовски наместо лекар со интегритет и етика, денес е само фигура во бел мантил

Само пред три недели истиот Др Караџовски не’ убедуваше дека се е под контрола, дека нема потреба од нови мерки и дека може да се тера со попис, вели пратеникот Антонио Милошоски.

-Караџовски е лош пример, бидејќи наместо лекар со интегритет и етика, денес тој е само фигура во бел мантил која служи како марионета во политиката, а со тоа ги зголемува ризиците по јавното здравје. Оставка и одговорност, побара Милошоски.

Најнови вести