сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 43
home Вести

Милошоски ја пречкрта „Северна“ на акредитацијата во Стразбур (ФОТО)

Милошоски ја пречкрта „Северна“ на акредитацијата во Стразбур (ФОТО)

На својата акредитација како претставник од македонското Собрание на конференцијата во Советот на Европа, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, ја пречкртал „Северна“ од името на државата.

-Македонија е името на народната воља, согласно референдумите од 1991 и 2018 година!
Искористи ја за таа цел секоја можност, секоја акредитација, секој потпис и обележје, дома и во странство, во име на правото на самоопределување и заради достоинството на секој Македонец!, напиша Милошоски на Фејсбук.

Коронавирус