недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 77
home Вести

Милошоски и Мизрахи во посета на Могила

Милошоски и Мизрахи во посета на Могила

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски денес е во посета на Могила.

„Посетата на општина Могила заедно со колешката Рашела Мизрахи ја искористивме за разговори поврзани со локалните потреби на населението, претежно од областа на земјоделието, образованието и инфраструктурните проекти“ – напиша тој на својот Фејсбук профил.

ЕУРО 2020

Македонија