четврток, 6. август 2020. Вести денес: 30
home Вести

Милошоски негативен на КОВИД-19, ги објави резултатите од вториот тест за коронавирус

Милошоски негативен на КОВИД-19, ги објави резултатите од вториот тест за коронавирус

Антонио Милошоски на Фејсбук објави дека и вториот направен тест за коронавирус е негативен.

-И вториот лабораториски наод од земен брис испадна со негативни резултати. Се надевам дека овие неколку денови ќе следи успешно закрепнување и дека наскоро ќе се видиме во добро здравје и расположение. И ова ќе помине, а потоа на ред е обновата! Секое добро, напиша Милошоски на Фејсбук.

Коронавирус