понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 67
home Вести

Милошоски: Филипче има добри PR агенции за да манипулира со дел од граѓаните, ама не може да ги излаже своите колеги

Милошоски: Филипче има добри PR агенции за да манипулира со дел од граѓаните, ама не може да ги излаже своите колеги

Министерот Венко Филипче има добри PR агенции со кои може да манипулира дел од граѓаните, но сепак тие ресурси изгледа не се доволни за да ги излаже неговите колеги лекари, стои во Фејсбук статусот на Антонио Милошоски.

– Во меѓувреме, за жал, пациентите кои се лекуваат во домашни услови ги трпат штетните последици, пишува тој.

Коронавирус