вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Милошоски до Заев: Вие сте синоним за лажни вести

Милошоски до Заев: Вие сте синоним за лажни вести

Пратеникот Антонијо Милошоски му посочи на премиерот Заев дека токму тој е синоним за лажни вести во Република Македонија во пресрет на најавената борба на Заев со лажните вести кои беше најавена на владина прес конференција.

Милошоски го запраша Заев дали под лажни вести подразбира лажната средба со Доналд Трапм од 2 секунди, потоа лажниот датум за преговори со ЕУ, лажните вести за смртта на Никола Младенов и други лаги што Заев и СДСМ ги пласираа кога беа во опозиција па дури и сега кога се на власт.

Коронавирус