среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Милошоски до Заев: Дали свесно или несвесно ја излажавте македонската јавност дека во 2018-та Европскиот совет донел одлука Македонија да добие датум за преговори?

Милошоски до Заев: Дали свесно или несвесно ја излажавте македонската јавност дека во 2018-та Европскиот совет донел одлука Македонија да добие датум за преговори?

Антонио Милошоски од собраниската седница го праша премиерот Заев дали за да ја каже изјавата од 2-ри јули  дека Македонија добила датум за преговори некој него го излажал.

Праша дали тоа била госпоѓата Меркел или Макрон или дали неговите соработници Бујар Османи и Никола Димитров го изманипулирале дека сме добиле датум во 2018 година.

Исто така Милошоски го праша Зоран Заев дали свесно или несвесно ја излажа македонската јавност дека во 2018-та година Европскиот совет донел одлука Македонија да добие датум за преговори.

 

Најнови вести

Коронавирус