четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 209
home Вести

Милошоски до Османи: Доставете ги одговорите 5+1 во Собранието

Милошоски до Османи: Доставете ги одговорите 5+1 во Собранието

Наместо детали за македонско-бугарските преговори, патокази и анекси да се дознаваат од пратеници или министри во Софија, добро е владата на оваа тема да прифати јавна дискусија во Собранието, како претставнички дом на сите граѓани, а во интерес на демократијата и државата, пишува на својата Фејсбук страница пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски.

Најнови вести

Коронавирус