вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 125
home Вести

Милошоски до Димитров: Пушти име, чувај фотелја

Милошоски до Димитров: Пушти име, чувај фотелја

Пушти име, чувај фотелја… Вака пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, Антонио Милошоски, го коментира однесувањето на актуелниот министер Никола Димитров. Тој потсетува што Димитров говорел во 2004 година, а што денеска кога е во министерска фотелја.

@Dimitrov_Nikola 2004: признавањето на уставното име ќе ја зацврсти државноста на Република Македонија.
Никола Димитров 2018: пушти име, чувај фотеља!

Најнови вести